Нотифікація косметичної продукції в країнах Європейського Союзу

Наша компанія Nutritive Cosmetics пропонує комплекс послуг з підготовки документів, проведення лабораторних досліджень в лабораторіях країн Європейського Союзу та нотифікації.


Нотифікація необхідна для вільного експорту косметики до ЄС.

Для більш детальної інформації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом:

За телефоном / Email / Telegram


З радістю відповімо на всі ваші запитання, Nutritive Cosmetics

Для регулювання косметичної продукції в ЄС Європейським парламентом і Радою був прийнятий Регламент (ЄС) №1223/2009 на косметичну продукцію. Відповідно до Регламенту ЄС № 1223/2009 (Regulation EC No 1223/2009) “косметична продукція” означає будь-яку речовину або суміш, призначені для нанесення на різні зовнішні ділянки людського тіла (епідерміс, система волосяного покриву, нігті, губи та зовнішні ген), на зуби і слизову оболонку ротової порожнини виключно або переважно для того, щоб чистити їх, ароматизувати, змінювати зовнішній вигляд, захищати, зберігати у належному стані або коригувати запах тіл.

Косметичні продукти, що надходять на ринок ЄС, повинні мати такі документи:

✔ SDS/MSDS (СДС/МСДС) адаптований до косметичного регламенту;
✔ маркування згідно з положеннями Європейського косметичного Регламенту № 1223/2009;
✔ Cosmetic Product Safety Report/ CPSR (Cosmetics safety assessment/ SR) - Звіт про Безпеку косметичної продукції відповідно до Правил з оцінки безпеки косметичної продукції, частини А та частини B Додатка I Регламенту ЄС № 1223/2009;
✔ CPNP реєстрацію з отриманням реферального номера на кожен косметичний продукт, що постачається на Європейський ринок;
✔ PiF (Product Information File/ Dosser) на кожен продукт, що постачається в ЄС. Це досьє на косметичний продукт, сукупність усіх дозвільних документів для продажу косметичної продукції на території Європи.

Кожен продукт має одержати окремий пакет документів!

Якщо дуже коротко, то кожен компонент товару, починаючи від найменш значного інгредієнту у формулі до пакування, повинні мати документи, що підтверджують їх якість та безпечність. Тому перш, ніж почати шлях із підкорення ринків ЄС, переконайтеся, що абсолютно всі складові вашої косметики мають документи від виробників. Баночки, розлиті у гаражі із сировини, купленою на пташиному ринку, до європейських прилавків точно не потраплять!

Звертаємо увагу, що компанія-постачальник, яка не є резидентом Європейського Союзу, зобов'язана мати на території ЄС свого представника – Responsible Person. Представником може бути будь-яка юридична особа Євросоюзу. Відповідно до Косметичного Регламенту (ЄС) No 1223/2009 вона несе відповідальність за косметичний продукт не європейського виробника на ринку ЄС та повинна зберігати PiF інформації про продукт. Ім'я та контактні дані Відповідальної Особи вказуються на пакуванні.

Що включає нотифікація косметичних продуктів в Європі?

Нотифікація полягає в занесенні продукції в СPNP – у загальноєвропейську базу даних, де міститься інформація про всі косметичні засоби, які доступні на території ЄС.

Нотифікація проводиться на підставі звіту про безпеку косметичних виробів, який включає в себе дані досліджень самих продуктів безпосередньо на різні показники, що несуть певні ризики для споживача. Залежно від особливостей застосування косметичної продукції, необхідні показники можуть змінюватися. Також в процедуру входить оформлення інформаційного файлу на кожен засіб, підготовка відповідного маркування та забезпечення відповідності виробництва вимогам законодавства ЄС.

CPNP (Cosmetic Products Notification Portal) – це інформаційна онлайн система, створена в рамках виконання статті 13 Регламенту (ЄС) № 1223/2009. Після проведення нотифікації продукту присвоюється персональний номер, який простежується в усіх країнах Євросоюзу і є унікальним для конкретного продукту. Це дає право продавати товар у всіх країнах ЄС без додаткової реєстрації.

Для реєстрації косметичної продукції на порталі CPNP потрібно:

✔ наявність представника виробника на території Євросоюзу;
✔ e-mail для реєстрації CPNP;
✔ фото косметичної продукції;
✔ оригінал макету етикетки/наліпки косметичної продукції. Зверніть увагу, що Label повинен містити повні дані відповідно до вимог ЄС та бути англійською мовою або національною мовою країни першого продажу;
✔ MSDS/SDS на кожен косметичний продукт, що реєструється;
✔ інформація, яка вноситься на Європейський Косметичний портал CPNP:
✔ склад та опис косметичного продукту (з CPSR);
✔ фото косметичного продукту (з пакета документів для CPSR);
✔ графічна наклейка косметичного продукту (з пакета документів для CPSR).

Як бачимо, щоб косметичний засіб пройшов нотифікацію, мають бути заздалегідь готові MSDS/SDS та CPSR.

MSDS/МСДС (Material Safety Data Sheet) – паспорт безпеки хімічної продукції. Він докладно інформує споживачів про особливі умови зберігання продукції, її безпечне використання. Містить інформацію, необхідну для забезпечення безпеки життя та здоров’я людей, майна та навколишнього середовища. Включає склад інгредієнтів у відсотковому співвідношенні (починаючи від компоненту, якого міститься у засобі найбільше, і до компоненту із наймешним відсотковим співвідношенням). Є обов'язковим документом при торгових операціях з косметичною продукцією на території Європейського Союзу, під час транспортування косметичних продуктів, митному оформленні, зберіганні або утилізації. Наявність документа необхідна для сертифікації косметичної продукції в ЄС та отримання інших дозвільних документів.

Перед виготовленням MSDS на косметичний продукт проводиться попередня перевірка всіх компонентів на наявність речовини в базі даних CosIng (Cosmetics Ingredients & Substances) і ECHA. За наявності обмежень зазначених у CosIng, речовина, яка входить до складу косметичної суміші, додатково перевіряється:
✔ у переліку речовин, заборонених у косметичній продукції;
✔ у переліку речовин з гранично допустимими концентраціями;
✔ на наявність реєстрації в базі даних барвника/пігменту як дозволеного у використанні в косметичних продуктах;
✔ на наявність реєстрації в базі даних консерванта як дозволеного у використанні в косметичних продуктах;
✔ на наявність реєстрації в базі даних UV фільтра як дозволеного у використанні в косметичних продуктах;
✔ на критерії чистоти пігментів/барвників E100, ..., E180 (директива/Commission Directive 95/45/EC) та консервантів;
✔ згідно з рекомендацією Німецької Асоціації Gesellschaft Deutscher Chemiker щодо застосування ефективної концентрації речовин/компонентів у косметичних продуктах.

Всі нові речовини для косметичної промисловості, які не мають реєстраційного номера, або безпека яких досі не оцінена та не підтверджена відповідними структурами, зобов'язані підтвердити безпеку та придатність таких речовин. Для цього виробник повинен подати заявку до Scientific Committee on Consumer Safety (SCCS), надати відповідну документацію для отримання експертного висновку.

Cosmetic Product Safety Report/ CPSR (Cosmetics safety assessment), Звіт про Безпеку косметичної продукції – основна частина файлу інформації про продукти (PIF). Це науковий огляд безпеки косметичного продукту. Формується з урахуванням результатів лабораторних випробувань чи на базі валідного MSDS/ МСДС

Складається з двох частин:
→ Частина A – Інформація про безпеку косметичних продуктів
→ Частина B – Оцінка безпеки косметичної продукції

CPSR повинен містити наступні відомості:

✔ кількісний та якісний склад косметичного засобу;
✔ фізичні/хімічні властивості та стабільність косметичного продукту (характеристики речовин або сумішей, властивості готового засобу);
✔ мікробіологічна якість;
✔ інформація про домішки та пакувальний матеріал;
✔ опис використання;
✔ вплив косметичного засобу та його компонентів/речовин;
✔ токсикологічний профіль речовин;
✔ небажані ефекти у разі застосування продукту;
✔ відомості про цей товар тощо.

Нотифікація проводиться один раз без терміну придатності. Звіти з безпеки рекомендується актуалізувати через 3 роки, у кожному конкретному випадку, залежно від ситуації. Наприклад, якщо були доповнення у маркуванні чи пакуванні, змінювався інгредієнт тощо. За великим рахунком, це одноразова процедура.

Вимоги до маркування косметичних засобів, які експортуються в Європейський Союз

Косметичні товари на ринку ЄС можна продавати тільки за умови, що на косметичному контейнері та пакуванні міститься наступна інформація, виконана незмивним, розбірливим шрифтом, який добре читається:
✔ ім'я та адреса Відповідальної Особи. Для імпортованих косметичних засобів має бути зазначена країна походження;
✔ номінальний вміст в момент пакування, виражений за вагою або об'ємом;
✔ мінімальна дата придатності або фрази “Best used before the end of" ("Найкраще використати до”). Ця вимога не є обов’язковою для продуктів з мінімальним терміном придатності понад 30 місяців, для яких має бути позначений період після відкриття, протягом якого продукт можна використовувати без ризику для споживача;
✔ особливі застереження при використанні;
✔ номер партії виробництва або довідкова інформація для ідентифікації товару. Якщо розмір продуктів замалий, цю інформацію можна розмістити тільки на вторинній упаковці;
✔ призначення продукту;
✔ перелік інгредієнтів, який може бути зазначений на упаковці із заголовком "Інгредієнти".

Якщо на упаковці неможливо розмістити необхідну інформацію з пунктів 4 та 7 через розмір або форму, її можна викласти на листівці, етикетці, стрічці або картці, що додається або прикріплюється до продукту.

Нагадаємо, що інформація повинна бути написана англійською мовою або національною мовою країни першого продажу.

Перед розміщенням на ринку ЄС імпортованої косметичної продукції Відповідальна Особа повинна повідомити Європейській Комісії через Портал ЄС нотифікації косметичної продукції (EU Cosmetіc Products Notіfіcatіon Portal, CPNP) наступну інформацію:
✔ категорія косметичної продукції та її назва чи назви, за якими її можна точно ідентифікувати;
✔ ім'я та адреса Відповідальної Особи, де можна отримати всю необхідну інформацію про продукт;
✔ країна походження;
✔ держава-член ЄС, в якій продукт буде розміщуватися на ринку;
✔ контактні дані Відповідальної Особи для зв'язку в разі потреби;
✔ наявність речовин у формі наноматеріалів, включаючи їх ідентифікацію та обґрунтовано передбачувані умови впливу;
✔ назва та реєстраційний номер CAS (Chemical Abstract Service) або номер ЄС для речовин, класифікованих як канцерогени, мутагени чи токсичні для репродуктивних функцій, категорії 1A або 1B;
✔ рамкова формула, що дозволяє оперативно та належно лікувати у разі виникнення труднощів.

Як замовити послугу із нотифікації косметичних засобів в ЄС в компанії Nutritive Cosmetics?

Щоб замовити у компанії Nutritive послугу, потрібно звернутися до наших менеджерів.

Для більш детальної інформації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом:

За телефоном / Email / Telegram

З радістю відповімо на всі ваші запитання, Nutritive Cosmetics