Найкомедогенніші олії: що варто уникати для здорової шкіри
Share
Останнім часом все більше людей звертаються до натуральних косметичних продуктів для догляду за шкірою не лише тіла, а й обличчя. Зокрема одним з найбільш популярних засобів є натуральна олія для обличчя. Вони є відмінним вибором для догляду за шкірою обличчя завдяки своїм натуральним властивостям та високому вмісту поживних речовин. Ось кілька причин, чому натуральні олії корисні для шкіри обличчя: натуральні олії зазвичай багаті вітамінами, антиоксидантами та мінералами, які живлять та омолоджують шкіру. Ці речовини допомагають у боротьбі з передчасним старінням, стимулюють регенерацію клітин та покращують текстуру шкіри. Вони зволожують та підтримують природний баланс шкіри, регулюючи вироблення шкірного сала. Багато олії для обличчя і тіла мають протизапальні властивості, які допомагають заспокоїти подразнену та чутливу шкіру. Вони також можуть зменшити почервоніння та симптоми запалення, спричинені акне або іншими шкірними захворюваннями. Деякі з них, такі як чайне дерево або лаванда, мають антибактеріальні та протигрибкові властивості, які можуть допомогти в лікуванні проблемної шкіри, знижуючи ризик інфекцій та запалень. Однак не всі з них сприятливо впливають на шкіру, особливо на ту, що схильна до акне або забруднення пір. Сьогодні ми докладніше зупинимося на цьому питанні та запропонуємо альтернативи для вашого відходу.
Якщо ви хочете використовувати натуральні олії у догляді за шкірою, але побоюєтеся їхнього комедогенного ефекту, зверніть увагу на наступні альтернативи:
Найкомедогенніші олії
Комедогенні олії – це засоби, які можуть сприяти утворенню комедонів чи пробок зі шкірного сала, викликаючи появу прищів і запалень. Важливо знати, які варто уникати. Розглянемо найпопулярніші:- Кокосова олія – популярний косметичний продукт завдяки своїм зволожуючим та поживним властивостям. Однак воно має високу комедогенність (4 з 5 за шкалою), що може викликати проблеми для жирної та схильної до акне шкіри. Замість нього вибирайте нежирні олії, такі як грейпфрутове або арганова.
- Пальмова. Також має високий рівень комедогенності (4 з 5) і може спровокувати закупорку пір та появу акне. Альтернативою може стати олія ши, яка добре підходить для чутливої шкіри.
- Натуральне масло какао має поживні властивості та антиоксиданти, але його комедогенний індекс становить 4 з 5. Якщо ви схильні до утворення прищів, краще вибрати інший засіб
- Мигдальне. Популярний інгредієнт у косметиці, проте його властивість закупорювати пори дорівнює 3 з 5. Як заміну можна використовувати олію камелії або волоського горіха.
- Авокадо багате на вітаміни, антиоксиданти і незамінні жирні кислоти, проте сильно забиває пори. Це може створити проблеми для людей з жирною шкірою або схильністю до акне.
Якщо ви хочете використовувати натуральні олії у догляді за шкірою, але побоюєтеся їхнього комедогенного ефекту, зверніть увагу на наступні альтернативи:
- жожоба – добре підходить для всіх типів шкіри, має регулюючі властивості та антиоксиданти.
- насіння льону – завдяки насиченому складу омега-3 жирних кислот, це масло зволожує та заспокоює шкіру.
- таману – відомо своїми антибактеріальними та протизапальними властивостями, які сприяють загоєнню шкіри.
- чорного кмину – має протизапальні, антибактеріальні та протигрибкові властивості, добре підходить для проблемної шкіри.