Натуральні засоби для догляду за волоссям

Натуральні засоби для догляду за волоссям

«Дівчина без кіс ― що зламані граблі в сінокіс» ― подейкували наші предки та вигадували тисячу та один спосіб догляду за волоссям за допомогою дарів природи.
За відсутності в ті часи дорогих шампунів, кондиціонерів і масок, дівчата примудрялися відростити довге густе волосся.
Деякі секрети краси дійшли до наших днів. Якісь із них перетворилися і «осучаснилися», інші — протягом століть залишилися тими самими «бабусиними» рецептами безвідмовних.

Поживні маски для волосся з натуральних олій

Найпростішим і надійнішим способом «підживити» волосся без застосування хімії є втирання в коріння волосся рослинних олій перед їх миттям. Для цього відмінно підійде реп'яхову олію - універсальний засіб для всіх типів волосся. Прекрасно захищає і живить волосся і кокосове масло - його можна втирати в шкіру голови перед миттям навіть дитині. Цей засіб знімає свербіж і подразнення, в тому числі і від пітниці, а також бактерицидний і захисний ефект, допомагає розм'якшити і зняти відмерлий епітелій.

Для жирного волосся краще взяти мигдалеву олію або олію календули. Зміцнити сухе і ламке волосся допоможе олії персикових кісточок, авокадо і жожоба, а також кедрове і конопляне.

Уникнути випадіння волосся допоможуть обліпихову, рицинова олія та олія звіробою.
Втирати олії слід за чверть години до миття волосся.

Хлібні маски

Розмочений у теплій воді житній хліб - відмінний засіб для зміцнення коренів волосся та прискорення їх зростання. Особливо він корисний для жирного волосся.

Також хліб є чудовою основою косметичної маски для волосся, в яку можна додавати все, що завгодно - ефірні олії, подрібнені в пюре рослини, спеції і кисле молоко.

Масу, що настоялася протягом 20 хвилин, наносимо по всій довжині і через 10 хвилин змиваємо. Замість води можна використовувати нежирний кефір, кисле молоко або ромашковий відвар, а також додати в суміш сире яйце.

Якщо розтерти блендером 200 грамів житнього м'якуша, замоченого в такій кількості живого пива, вийде відмінний засіб для стимуляції росту волосся. Для кращого ефекту додаємо в суміш по чайній ложці лимонного соку і рицинова олії і - ву а ля! - маска стала не просто зміцнюючою, але ще й поживною.

За бажання до неї можна додавати й інші олії - іланг-ілангу, шавлії, апельсина або оливи. Натуральні рецепти тим і хороші, що їх можна змінювати і доповнювати на власний розсуд, і це піде вашій красі тільки на користь!

Овочеві маски

А ви знали, що терті овочі здатні творити чудеса з вашим волоссям? Наприклад, тертий хрін навпіл із медом відмінно їх зміцнює. Додавання реп'яхової олії в кількості, що дорівнює готовій суміші, посилить наданий ефект.

Таку ж дію має і сік редьки, втертий у коріння волосся протягом години до миття.
Надати волоссю вишуканий блиск допоможе маска із огіркового соку, змішаного в рівних частинах із кефіром. У готову масу слід втрутити чайну ложку соку лимона.

Перемогти зайву жирність допоможе маска із соку картоплі (7 столових ложок) з кефіром (200 мл), нанесена на шкіру голови та волосся за 40 хвилин до миття.

Для сухого волосся хороші кабачкова маска з оливковою олією та маска з вареної в мундирі картоплі з додаванням яєчного жовтка та сметани.

Відвари та настої

Рослинні настої та відвари можуть бути використані для полоскання волосся або для приготування на їх основі живильних масок. Кожна з трав має свої унікальні властивості:
  •     Кропива, м'ята, лопух та шишки хмелю — зміцнення волосяних цибулин.
  •     Дубова кора, ромашка і материнка - нормалізація роботи сальних залоз, при цьому ромашка має легкий освітлюючий ефект.
  •     Кора дуба, що містить дубильні речовини, допоможе позбутися і лупи. Той самий ефект зробить і відвар лаванди.
  •     Мати-і-мачуха та сік алое – покращення росту волосся.
Відвари слід готувати на водяній бані, щоб зберегти максимальну кількість корисних речовин, що містяться у травах. Готовим відваром обполіскують волосся після миття. Сам відвар змивати не потрібно.

Для приготування спиртових настоїв використовують спирт або горілка. Вони зберігаються набагато довше відварів і частіше застосовуються в тих випадках, коли волосся надмірно жирне. Їх втирають у шкіру голови двічі на тиждень. Якщо жирність волосся в нормі, краще розбавити настій водою або замінити його відваром.
Назад до блогу