Ензимний пілінг - дбайливе очищення шкіри в домашніх умовах

Ензимний пілінг - дбайливе очищення шкіри в домашніх умовах

Процедура ексфоліації дуже популярна і може виконуватися різними методами - вдома або в кабінеті косметолога. Але навіть якщо ви відвідуєте косметолога і регулярно робите професійний, глибокий пілінг, його ефект доведеться підтримувати і в домашніх умовах. Ензимний пілінг прекрасно підходить для цього і допоможе зберегти ефект протягом тривалого часу. Класифікація будь-якого пілінгу залежить від діючої речовини - рослинного походження, хімічного, бактеріального або тваринного. Деякі з них не рекомендується робити самостійно, тому що замість необхідного ефекту існує великий шанс отримати опік шкіри. Натуральний ензимний пілінг - це засіб, який виготовляють виключно з рослинних компонентів, а саме - витяжок із рослин. У складі можуть бути не тільки ензими, а й кислоти, і вітаміни, і інші допоміжні речовини. Завдяки цьому, такий засіб переноситься шкірою набагато легше, однак і ефект від нього не такий виражений, як, наприклад, від коралового або хімічного пілінгу.

Які діючі компоненти може містити ензимний пілінг?

Ензими - це білкові сполуки, проте крім них виробники додають до засобу й інші активні інгредієнти:
  • папін - він міститься винятково в незрілих плодах дині і м'яко відлущує відмерлі клітини дерми, а також прекрасно вирівнює тон. Для домашнього застосування цього більш, ніж достатньо
  • з листя чорниці, лохини і мучниці виробляють такий засіб, як арбутин. Він здатний пригнічувати синтез меланіну, завдяки чому чинить виражену, освітлювальну дію на пігментні плями і веснянки
  • сорбін м'яко стимулює клітинний обмін і вирівнює тон шкіри. Його отримують з ферментів динного і лимонного дерева
  • з плодів ананаса синтезують бромелайн. Його головна здатність - знімати локальне запалення, тим самим зменшуючи прояв акне
  • фіцин стимулює синтез колагену, завдяки чому є чудовим помічником у боротьбі зі зморшками
Відомо, що рослинні ферменти діють набагато м'якше, ніж ті ж тваринні, бактеріальні й тим паче хімічні. Саме завдяки цьому вони абсолютно безпечні для домашнього догляду.

За яким принципом діє ензимний пілінг для обличчя?

Основна суть ферментів у їхній здатності розщеплювати зв'язок між відмерлими клітинами. Як підсумок - ороговілий шар м'яко відлущується і шкіра оновлюється. Ще один бонус - сальні пробки стають набагато м'якшими, що сприяє чищенню, якщо воно відбудеться після процедури. Після ексфоліації шкіра має більш свіжий, чистий і підтягнутий вигляд. Пори стають чистішими і вужчими, а колір обличчя вирівнюється з кожною процедурою все більше. Не варто очікувати від ензимного пілінгу в домашніх умовах моментального результату.

Які показання до проведення

Насправді кожна жінка може використовувати процедуру на регулярній основі. А особливо, якщо у вас є одна або кілька таких проблем:
  • нерівномірний тон шкіри
  • зниження її пружності
  • пігментні плями
  • розширені пори
  • чорні цятки
  • акне
  • рубці після акне
  • лущення

Як застосовувати ензимний пілінг?

Залежно від активних речовин у складі, виробник обов'язково вказує бажаний і максимальний час проведення процедури. Однак важливо враховувати й індивідуальні характеристики шкіри. Якщо ви власниця сухої або чутливої шкіри, то краще починати з мінімального часу. Також краще починати з пари хвилин впливу, якщо це ваш перший пілінг і шкіра не звикла до подібних процедур. З кожною наступною можна потроху збільшувати час впливу.
Назад до блогу