Чорні точки - як запобігти та як боротися? ТОП дієвих порад
Share
За статистикою звернень до косметологів однією з найпопулярніших процедур є чищення. Причому і жінки, і чоловіки будь-якого віку – від юного до зрілого приходять на чистку із запитом прибрати закриті комедони та чорні крапки. І якщо від першого страждають далеко не всі, то з другим у тій чи іншій мірі стикалася практично кожна людина. Чим прибрати чорні точки - один із найпопулярніших пошукових запитів, але перш, ніж виконувати часом абсурдні дії, давайте підійдемо до питання грамотно і постараємося насамперед не нашкодити власній шкірі.
Що таке комедони?
Чорні точки або правильніше - відкриті комедони - це скупчення в порах бруду, відмерлих клітин епідермісу та підшкірного жиру. З часом пора перезаповнюється вмістом, зовнішня частина якого під впливом повітря окислюється і набуває кольору ближче до чорного. Найулюбленіші та проблемніші місця – лоб, ніс та підборіддя або, так звана Т-зона. Комедони бувають відкритого та закритого типу. Відкритого - це якраз ті самі чорні крапки, а закритого мають вигляд білого горбка, який височить над рівнем шкіри, порушуючи її рельєф. З обома проблемами має боротися не лише косметолог, а й самостійна робота щодо усунення проблеми принесе значний результат.Чому вони з'являються?
Наша шкіра має безліч завдань, одне і яких – виводити продукти життєдіяльності та токсини через пори. Якщо з різних причин баланс порушено, то гирла фолікул можуть бути перекриті, не дозволяючи вмісту пори вільно вийти назовні. Тобто, комедони - це вже результат, якого можуть призвести різні причини. І якщо ви шукаєте, чим прибрати чорні точки, то в першу чергу варто почати з усунення причин:- використання комедогенної косметики або невідповідної вам за типом шкіри. Це стосується не тільки декоративної, але й доглядової косметики. Уникайте у складі силіконів, важких олій, тальку тощо.
- не зловживайте оліями в чистому вигляді. Багато хто дотримується порад із соціальних мереж і починає активно використовувати масла, замість правильно підібраної косметики, чим провокує не просто забиті пори, а й того гірше - вугровий висип
- неправильне харчування. Якщо ви вживатимете багато цукру, фаст-фуду, газованих напоїв тощо, то проблем зі шкірою не уникнути. Стан ШКТ безпосередньо впливає її зовнішній вигляд. Тому часто перш ніж прибрати чорні точки, косметологи відправляють клієнтів до гастроентеролога.
- характерне для пубертатного періоду надмірне продукування тестостерону
Чим прибрати чорні точки?
Перше і головне, чого точно не варто робити – видавлювати їх. Замість очікуваної чистої та гладкої шкіри можна отримати ще більш розширені пори, занесену інфекцію і як результат - вугри, запалення, гнійні прищі. Чищення повинен проводити косметолог, спеціально підготувавши шкіру, використовуючи спеціальні засоби та інструменти, правильно закінчити процедуру тощо. У домашньому догляді ви повинні підтримувати результат після процедури за допомогою:- ретельного вмивання за допомогою правильно підібраної косметики. Використовуйте один-два рази на тиждень глибоке очищення, а решту днів ретельно знімайте залишки косметики.
- наявність скрабу, ензимної пудри та легкого пілінгу значно продовжить час між чистками
- не пропускайте використання тоніка, бажано вибрати той, у складі якого є кислоти. І забудьте про спиртовмісні засоби! Вони лише провокують інтенсивніше виділення шкірного сала і, як наслідок - знову забиті пори
- користуйтеся некомедогенною косметикою та правильно підберіть основний догляд у вигляді сироватки, крему та маски
- не залишайте косметику не тільки на ніч, а намагайтеся її змити, як тільки приходите додому
- не чіпайте обличчя руками
- для витирання після вмивання використовуйте одноразові рушники