Чому шампуні 2 в 1 не такі популярні - Nutritive Cosmetics

Чому шампуні 2 в 1 не такі популярні

Хронічна нестача часу у сучасної людини позначається на всьому: на якості обідів та вечерь (покупна їжа замість домашньої), на кількості часу, витраченому на відпочинок і навіть на тривалості гігієнічних процедур!

Заповзятливі комерсанти, користуючись нагодою, пропонують споживачам всілякі товари, що дозволяють заощадити зайві пару хвилин – кухонні чудо-машини, аудіокниги, які не потрібно читати, та косметичні засоби, що зводять зусилля догляду за собою до мінімуму. Серед цього розмаїття не останнє місце займають шампуні 2 в 1, що нібито поєднують у собі властивості шампуню і кондиціонера.

Звідки прийшли шампуні

Слід сказати, що шампуні було винайдено понад сто років тому. Один Лондонець на ім'я Кейсі Херберт в 1890 придумав порошок, що складається з пудри, мила і подрібнених трав, призначений для миття волосся і назвав його шампунем (Shaempoo). Винахід отримав визнання, але слави англійцю не принесло - місцеві перукарі швидко розібралися, що до чого, і стали робити свої Shaempoo. Херберту, який торгував пакетиками з шампунем на вулицях Лондона, так і не вдалося як слід заробити на своєму винаході.

А вже 1903 року німець на прізвище Шварцкопф перейняв досвід англійця і створив свій склад шампуню, куди увійшли квіти фіалки. У німця виявилася міцніша хватка і вже через рік він відкрив власний завод з виробництва шампунів. Шварцкопф забезпечив кожен пакетик логотипом, відомим сьогодні кожному – силует голови чорного кольору (Шварцкопф у перекладі означає «чорна голова»).

Перші шампуні були створені на основі мила і, отже, мали рН вище 7, тобто були лужними. Перші бальзами-кондиціонери, як і вироблені сьогодні, мали кислотне середовище, що дозволяє надати волоссю гладкість.

Шампуні 2 в 1 ― подвійна користь чи подвійний самообман?

Шампунь 2 в 1, ймовірно, повинен виконувати роль і шампуню, і кондиціонера - тобто очищати їх і пригладжувати. Проблема полягає в тому, що ці дві функції суперечать одна одній: шампунь під час миття піднімає вгору лусочки кожного волосся (кутикули), щоб очистити їх від шкірного сала та бруду, а завдання кондиціонера якраз полягає в тому, щоб усі кутикули лягли, щільно притиснуті один до одного, утворивши красиву і міцну (читайте - здорову) волосинку.

Не потрібно бути професійним косметологом, щоб здогадатися: змішані в одному флаконі, ці два засоби прагнутимуть нейтралізувати дію один одного. У цьому полягає причина номер один, чому не слід вдаватися до допомоги шампунів 2 в 1.

Як щодо причини номер два?

Другий привід відмовитися від постійного застосування засобів для миття волосся 2 в 1 полягає в тому, що під час миття ми намагаємося намилити всю поверхню кожного волосся, включаючи прикореневу зону. Кондиціонер переважно не застосовується біля коренів, щоб вони довше залишалися чистими. Така зонарність у використанні неможлива, коли ви використовуєте кондиціонер одночасно з шампунем.

Враховуючи ці тонкощі, професіонали відмовилися від використання шампунів 2 в 1, воліючи застосовувати кожен із двох засобів відповідно до його призначення.

Є й плюси!

Незважаючи на цілу низку «але», шампуні-кондиціонери все ж таки часом значно полегшують життя середньостатистичного споживача.

Якщо ви дуже поспішайте, вони допомагають добре заощадити час, а під час подорожі – і місце у валізі. Такий експрес-метод хороший для особливих випадків, коли використання шампуню та кондиціонера окремо просто незручно.
Головне, пам'ятайте: не варто зловживати «швидкими» та зручними у застосуванні засобами. Іноді варто приділити час своєї зовнішності та побалувати волосся трудомісткою, але абсолютно натуральною маскою.
Назад до блогу